top-logo-2

          

Task Force 212 Stoneking

task force vlajky Vojenské uskupení Task Force 211 - Stonefish - je uskupení vybraných dobře vyzbrojených a vycvičených jednotek Severoatlantické aliance, majících zkušenosti s operací proti polovojenskému nepříteli. V tomto případě je protivníkem uskupení albánská povstalecká skupina kolem islámské sekty Akbar Shqipëria samozvaného vládce Imrama Zacharijeva, které se podařilo přidat k povstaleckému hnutí v Afgánistánu.

3AAAD33389F7 10 Úkolem jednotek Stonefish je lokalizovat a zlikvidovat veškeré materiální i lidské prostředky sekty. Je předpoklad, že zničení sekty Imrama Zacharijeva povede k celkovému rozkladu organizace albánských povstalců a naruší i bojeschopnost Talíbánu. Alianční jednotky pro útoky proti povstalcům využijí základnu Fort Protector.

Všechny jednotky ISAF jsou ubytovány ve vojenských stanech na hlavní základně Fort Protector.

V pevnosti je zajištěno kompletní zázemí včetně chemických toalet, pitné vody, elektrocentrály a dalších stanů, které jsou pro příslušníky TF-211 k dispozici.

 

 

0546BC161119 10 P.E.S.

Důležitým pomocníkem velení Task Force je navigačně-komunikační systém P.E.S. (Personal Eye System), který velení ISAF používá pro řízení všech čet i průzkumných hlídek. Každá samostaná jednotka má k dispozici jeden tablet se systémem.

Do systému je možné připojit i telefony či tablety účastníků akce (je potřeba včas nahlásit organizátorům).

 

Ústrojová kázeň

doporučená: pouštní maskovací uniformy nebo multicam, neprůstřelná / střepinová vesta, ochranná helma

povinná: kompletní maskovací uniforma

 

banner ISAF